FOTBALLHELG I BERGEN.

Juniorjentene til Odda hadde en meget hektisk fotballhelg 17-19 september. Avreise fra Odda fredag ettermiddag kl. 15.30 med full OFK buss. Siden det var tre juniorkamper pluss en damekamp på tre dager så hadde vi med 5 jenter fra jentelaget i tillegg til juniorene.

20.9.2010

Follese-Odda.  4-1

 

Første kamp var mot Follese fredag kveld i et ufyselig vær og med minimal oppvarming siden turen tok noe lenger tid en planlagt. Det var Follese som kom best i gang og det var fult fortjent da de gikk opp til 1-0 på et flott langskudd. Follese hadde en solid medvind i det ufyselige været og presset Odda bakover på banen uten å skape de helt store mulighetene. Utover i omgangen kom Odda bedre med i kampen og fikk sine muligheter men like før pause blir en Odda mulighet avverget og Follese kontrer og legger på til 2-0 som blir pauseresultatet.  Andre omgang starter med en skikkelig kalddusj for Odda og Follese leder 3-0 før Odda kommer i gang. Resten av omganger er det stort sett spill på Follese sin banehalvdel og Odda jentene har mange store muligheter spesielt med Hilde Eikemo og Tora Hauge men det vil seg ikke. Mens Odda spiller og presser Follese kontrer de og setter inn 4-0 like før slutt kommer Irene lagestrand seg gjennom på siden keeper redder men Tora setter inn 1-4 som blir sluttresultatet. Det var et greit tap mot et godt organisert Follese selv om det var i meste laget.

 

NBKEikanger- Odda       2-4

 

Etter tap på fredag ventet serieleder NBK på lørdag og skulle Odda ha mulighet til å vinne serien måtte de slå NBK.  Odda tar tak i kampen og styrer det meste og spiller seg frem til flere store muligheter og det var fult fortjent da Silje Frøystein dempet ballen og sendte i vei et hardt volleyskudd som keeper ikke hadde mulighet på. Selv om Odda styrte kampen var NBK farlig på kontringer og etter en liten misforståelse i forsvaret kom spissen til NBK alene mot Vilde Digranes i mål og det stod 1-1 til pause. Det gikk ikke lang tid i 2 omgang før NBK utnyttet litt nøling i Odda forsvaret og dermed hadde de snudd kampen og ledet 2-1. Odda ga ikke opp og fortsette å presse NBK og midt i omgangen så utligner Odda på frispark som Birgitte Skare Opedal setter nydelig opp i hjørne like etter kommer Irene Lagestrand  løs på høyresiden og Katrine Sæd skårer sikkert fra kloss hold og dermed har Odda snudd til 3-2.  Odda ga seg ikke og så fikk endelig Hilde Eikemo åpnet skåringskontoen og fastsette sluttresultatet til 4-2 seier.

 

Flaktveit-Odda 2-4

 

Søndag var det Flaktveit som stod for tur og Odda  jentene var også her avhengig av seier for å innta tabellteten.  Odda tok tak i kampen fra start og styrte det meste men Flaktveit var farlige på kontringer og gikk opp til 1-0 midt i omgangen. Hilde var gjennom flere ganger men keeper reddet eller så gikk skuddene til side for mål. Like før pause kriget Birgitte inn 1-1 med herlig innsats og lagene var like langt. I pausen var Odda jentene enig om at alle skulle heve seg litt og ta tak fra starten av. Odda tok som avtalt skikkelig tak i kampen og produserte muligheter på løpende bånd men Flaktveit var farlige på kontringer. Men så løsnet det skikkelig for Odda og på 10 minutter skåret Hilde 2 og Tora 1 slik at det stod 4-1 til Odda og kampen var så godt som avgjort. Flaktveit reduserte på en nydelig hedding men Odda vant fult fortjent 4-2 og leder serien to serierunder før slutt men det er tett slik at de to siste hjemmekampene må vinnes for å være sikker på tabelltopp når serien er ferdig.

 

Alle jentene gjorde en meget god innsats i alle kampene og jentespillerene Tora Hauge, Irene Lagestrand, Silje Frøystein Ranveig Aga Haug og Stine Mansåker gjorde alle meget gode kamper og bidro til en meget vellykket helg både sportslig og sosialt.

 

Arna Bjørnar 2 - Odda Damer 3 divisjon.             3-2

 

Odda damene hadde en vanskelig bortekamp mot Arna Bjørnar 2 og med fleire skader og få spillere var en avhengig av at noen junior spillere også var med på denne kampen. Kampen gikk på en meget tung og våt gressmatte på Arna Stadion. Odda var det beste laget i starten og Vilde Digranes som spilte ving for anledningen hadde flere muligheter til å skåre spesielt etter corner var det nære på men en forsvarer fikk reddet på streken. Men litt typisk for Odda damene i år så skåret Arna Bjørnar på sin første store mulighet og det stod 1-0 til pause. Selv om Odda damene lå under til pause var det mye positivt spill og en ble enig om å fortsette å spille ballen i 2 omgang. Men Odda fikk en verst mulig start på omgangen og det stod 2-0 til hjemmelaget rett fra avspark. Odda kom tilbake og reduserte til 1-2 etter at Marianne lekve fikk kriget ballen i mål.  Ikke lenge etter var Tora Hauge som debuterte på damelaget gjennom på høyresiden og innlegget satte Birgitte kontant i mål til 2-2.  Etter dette stod kampen og vippet ca. 10 minutt før slutt får Arna Bjørnar et i følge Odda jentene feil idømt friskpark like uten for 16 meteren ballen blir stoppet men returen blir satt inn via stanga og 3-2 til hjemmelaget. Odda fikk flere spillere frem på slutten og både Birgitte og Tora var nesten gjennom nærmest var likevel Marianne som rundet keeper på overtid  men en forsvarspiller fikk kastet seg og taklet ide hun skulle sette ballen i det åpne målet. Et lit surt tap for jentene som jobbet og slet i hele kampen og produserte flere muligheter enn på lenge. Stine Mansåker og Silje Frøystein fikk i tillegg til Tora sin første kamp på damelaget alle tre gjorde en god figur og spesielt Tora som var en av Odda sine beste i denne kampen.

 

Etter damekampen var det en liten matbit før en meget vellykket helg ble avsluttet med kampen Brann - Rosenborg.

 

Arnfinn





Relaterte linker

    Bilde 1 Bilde 2 Bilde 3 Bilde 4 Bilde 5 Bilde 6